Szkolenia Microsoft i kurs z Excela

Dziś chcielibyśmy przedstawić wam szkolenia Microsoft. Są to mniejsze i większe kursy informatyczne, które przygotowują uczestników do pracy w różnych środowiskach oprogramowania. W większości przypadków ukończenia takiego szkolenia kończy się otrzymaniem certyfikatu potwierdzającego zdobytą wiedzę i umiejętności. Przyjrzyjmy się zatem szkoleniom, które obecnie są najpopularniejsze wśród szkoleń IT. Większą uwagę poświęcimy również kursowi Excela, który ostatnio zyskuje ogromną popularność nie tylko wśród początkujących użytkowników komputera.

partner_microsoft

Na początek przyjrzyjmy się dokładniej kursom z Excela. We wcześniejszych naszych artykułach pisaliśmy już o podstawowym kursie Excela, dlatego też pokrótce tylko przypomnimy najważniejsze rzeczy. A więc podstawowy kurs Excela przewidziany jest głównie dla początkujących użytkowników, którzy do tej pory nie mieli z tym arkuszem do czynienia. Podstawowy kurs przewiduje głównie poznanie środowiska pracy oraz podstawowych funkcji programu. Inaczej sprawa wygląda jeśli chodzi już o stopień średni-zaawansowany. Przystępuje się do niego jeśli wcześniej ukończyło się kurs podstawowy lub jeśli posiadamy podstawową wiedzę o programie. W innym przypadku przystąpienie do takiego szkolenia jest bezcelowe, gdyż poziom średni-zaawansowany wprowadza już bardziej zaawansowane funkcje Excela oraz przedstawia bardziej złożone wykorzystanie tego arkusza.

Następny stopień to poziom zaawansowany. Jak sama nazwa wskazuje kurs nie należy do najłatwiejszych.  Ostatni poziom przygotowuje kursanta do pracy jedynie w arkuszu Excela. Pokazuje inne wykorzystania i cechy tego bardzo rozwiniętego narzędzia. Każdy kto chce przystąpić do tego poziomu musi najpierw ukończyć poziom średnio-zaawansowany lub posiadać spore doświadczenie w pracy z programem Excel. Na koniec warto wspomnieć, że każdy z tych kursów kończy się otrzymaniem certyfikatu i odpowiedniego tytułu.

indeksJakie jeszcze inne szkolenia Microsoft można ukończyć ze specjalistycznym certyfikatem?  Istnieje wiele różnych szkoleń. Przedstawimy wam najpopularniejsze i wciąż wspierane przez producenta.  Pierwszym, poziomowym szkoleniem jest szkolenie Windows Serwer. Nabyć tu można umiejętności wykorzystywane później do pracy w systemie Windows Server. Poruszane są tu typowe zagadnienia z sieci, aplikacji oraz usług internetowych zoptymalizowanych dla chmury.  Są cztery poziomy szkolenia z Windows Server:

  • poziom entry: infrastruktura IT.
  • poziom associate: Windows Server 2012.
  • poziom expert: Server Infrastructure.
  • poziom expert: Desktop Infrastructure.

Kolejnym szkoleniem Microsoft, nad którym warto się zastanowić jest szkolenie z zabezpieczeń IT w ramach Microsoft System Center (System Center 2012 Configuration Manager). Jest to szkolenie jedno poziomowe. Dotyczy ono System Center 2012 i pozwala zdobyć umiejętności potrzebne do zarządzania fizycznymi i wirtualnymi środowiskami w centrum danych nie tylko na komputerach serwerowych ale również wszystkich urządzeniach i komputerach klienckich. Ukończenie kursu jest honorowane przydatnym certyfikatem oraz daje gwarancję uzyskania fachowej wiedzy z zarządzania serwerami.

Te trzy szkolenia to niektóre ze szkoleń Microsoft, którymi warto się zainteresować. Pełną listę znajdziecie na stronach partnerskich Microsoft lub też na stronie samego producenta. Tam tez dowiecie się wszystkiego o egzaminach, materiałach oraz spotkaniach szkoleniowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>