Podstawowy kurs z Excela

Dziś chcielibyśmy zachęcić was do skorzystania z podstawowego kursu z Excela. Może na samym początku powiemy co nie co o samym programie jakim jest Excel. Tak więc  Excel, a dokładnie Microsoft Office Excel to arkusz kalkulacyjny stworzony przez Microsoft dla systemów operacyjnych takich jak Windows i MacOS. Jego pierwsza wersja pojawiła się na rynku w 1987 roku. W wersji 5, która powstała w 1993 roku wbudowano język Visual Basic. W wersji polskiej dostępny od wydania 4.0.

excel

Gdy wiemy już czym jest sam program to zastanówmy się dla kogo jest przeznaczony i kto z niego najczęściej korzysta. Tym samym zobrazujemy listę cech osób, które powinny przystąpić do tego typu szkolenia.

Po pierwsze podstawowy  kurs z Excela jest dla osób, które nie znają lub znają powierzchownie program Microsoft Excel. Kurs ma na celu nauczyć was korzystania z podstawowych narzędzi programu., dlatego kurs jest również dla osób, które chcą nauczyć się podstawowych poleceń i funkcji Excela.  W Microsoft Excel można tworzyć wykresy, podsumowania i raporty, dlatego z kursu powinni skorzystać użytkownicy, którzy chcą posiąść również te umiejętności.

Excel-zdj

Zapewne interesuje was również jak najczęściej przebiega takie szkolenie. A więc są różne metody przeprowadzania szkolenia. Najczęściej wykorzystuje się jednak takie elementy jak: prezentacja, wykład lub też mini-wykład, praca warsztatowa z komputerem, ćwiczenia, praca indywidualna z trenerem lub prowadzącym szkolenie.

Zazwyczaj ukończenie takiego kursu kończy się otrzymaniem certyfikatu. Umieszcza się na nim program szkolenia, które przeszliśmy oraz nabyte kwalifikacje. Jednakże najważniejsze jest to, co po takim kursie będziemy potrafili sami zrobić i teraz właśnie się na tym skupimy. Osoba, która ukończy podstawowy kurs z Excela będzie potrafiła:

  • poprawnie i szybko wydrukować dane,
  • poprawnie wprowadzać i formatować różnego rodzaju dane,
  • używać narzędzi do edycji komórek,
  • opracować czytelny i estetyczny wykres,
  • tworzyć zestawienia danych i analizować je za pomocą podstawowych narzędzi,
  • nie popełniać błędów i rozumieć komunikaty,
  • wprowadzać i edytować formuły oraz używać ich do tworzenia raportów obliczeniowych.

Takie oto kwalifikacje nabędziemy po ukończonym kursie podstawowym z Excela.  Spoglądając na te wszystkie umiejętności można śmiało stwierdzić, że warto skorzystać z szkolenia podstawowego. Program Excel jest wszechstronnie wykorzystywanym narzędziem w obecnych czasach, dlatego warto też ,po ukończonym stopniu podstawowym, zaliczyć kurs średnio-zaawansowany i zaawansowany. Po przejściu wszelkich kursów nabędziemy ogromnej wiedzy potrzebnej w większości zawodów informatyczno-biurowych.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>